Danmark, Diverse

(side 10 af 16)
Sortér efter
Nr.,Kode
Foto
Beskrivelse
Katalognr.
Startpris
Nu

1848 O
MÆRKATER. Plancher med ældre danske mærkater
Kat.nr.:
** *
50
72
1849 O
MÆRKATER. Spejder. 7 forskellige i stof.
Kat.nr.:
50
50
1850 A
MÆRKATER. Tarzan´s frimærkeklub i blå og rød farve.
Kat.nr.:
**
75
75
1851 O
NUMMER STP. 28: Holbæk på albumside.
Kat.nr.:
150
225
1852 A
NYTRYK. 2 RBS blå i 4 forskellige 4-blokke.
Kat.nr.:
400
400
1853 A
NYTRYK. Planche med diverse.
Kat.nr.:
*
150
150
1854 A
NØDFRIMÆRKE. 10-blok i mappe.
Kat.nr.:
**
75
1855 O
PERFIN, Plancher med diverse forsendelser.
Kat.nr.:
90
1856 O
PERFIN. 5 forsendelser.
Kat.nr.:
100
1857 O
PERFIN. 5 forsendelser.
Kat.nr.:
90
1858 P
PERFIN. Plancher med diverse forsendelser.
Kat.nr.:
80
1859 O
PERFIN. Plancher med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
80
1860 O
PERFIN. Plancher med diverse.
Kat.nr.:
100
248
1861 O
PERFIN. Plancher med diverse.
Kat.nr.:
100
1862 A
POSTHORN STP. Planche med diverse.
Kat.nr.:
100
1863 A
POSTHORNSTEMPEL. KILDEKROG / (HORNBÆK), Skilling 75.2, som annullering på brevkort sidestemplet HELSINGØR-GILLELEJE.
Kat.nr.:
100
1864 A
POSTHORNSTEMPEL. KILDEKROG / (HORNBÆK), Skilling 75.2, som annullering på flot brevkort, dateret 25.6.1935.
Kat.nr.:
150
1865 A
POSTHORNSTEMPEL. KILDEKROG / (HORNBÆK), Skilling 75.2, på brev med H.C.Andersen, 15 øre sendt til Sverige.
Kat.nr.:
100
1866 A
POSTKORT. Kunstnerpostkort af Ragnhold Willerup. Alex Vincent 539/4. Sendt lokalt i AALBORG 24.12.27.
Kat.nr.:
100
1867 O
POSTKORT. Planche med 4 private fotokort fra "Fru Rosendahls Plejehjem i Rønshoved". Ubrugte.
Kat.nr.:
150
150
1868 O
Kat.nr.:
150
150
1869 A
PRØVEMÆRKE. 1969. Grundtvigskirke i blå farve.
Kat.nr.:
**
200
200
1870 A
RAMMESTEMPEL. Violet "Fra Anholt" på brevkort annulleret København V, 13.8.1935. Kortets motiv er Anholt Kirke.
Kat.nr.:
100
100
1871 O
RUTEBILSTEMPLER. Planche med to breve. FRA TINDBÆK på brev annulleret Randers 26.6.1950 og Rutebilbrev sidestemplet Frederikshavn. 23.3.1936.
Kat.nr.:
100
100
1872 O
SAMMENTRYK. Planche med diverse.
Kat.nr.:
300
300