Irland

(side 1 af 1)
Sortér efter
Nr.,Kode
Foto
Beskrivelse
Katalognr.
Startpris
Nu

777 A
1922. Thom overtryk sæt. AFA 6.550,-
Kat.nr.:
25-39 **
1400
1540
778 A
1923. 4 stk. automatmærker. AFA 3.100,-
Kat.nr.:
40A, **
500
779 A
1937. 2/6 - 10 sh. sæt. AFA 5.000,-
Kat.nr.:
65-67 ** *
600
780 R
LITTERATUR. 9 stk. om stempler samt 3 stk. diverse.
Kat.nr.:
240
781 S
1922-2002. 2x 16 sider lager med stemplede mærker, samt 2 præfilbreve 1745 og 1778 med med Bishops Mark.
Kat.nr.:
**
600
782 S
1922-92. Samling i SAFE album opsat på blankosider.
Kat.nr.:
450
525
783 S
1940-99. Samling i indstiksbog komplet med rundstemplet mærker, samt miniark. Mangler 4 mærker i sidste del. AFA 20.000,-
Kat.nr.:
1000
784 S
1975-1987. 16 sider med postfriske mærker inkl. porto, noget er stemplet
Kat.nr.:
**
300
785 S
2 mapper med diverse.
Kat.nr.:
** *
450