Danmark, Diverse

(side 14 af 19)
Sortér efter
Nr.,Kode
Foto
Beskrivelse
Katalognr.
Startpris
Nu

1265 O
STEMPLER. Planche med tre bedre stempler. Liniestemplet LISELEJE,, SPROGØ FYR, 21.4.1913 og HERNING stemplet med udslebet HAMMERUM.
Kat.nr.:
150
1266 A
STJERNE STP. 1910. Frejlev på postkort. Skilling (340) 800,-
Kat.nr.:
150
1267 A
STJERNE STP. 1915. Aggersø på postkort. Skilling 1000,-
Kat.nr.:
200
1268 A
STJERNE STP. 1929. Gøl på brev. Skilling 600,-
Kat.nr.:
100
1269 O
STJERNE STP. 4 forskellige på forsendelser.
Kat.nr.:
80
1270 O
STJERNE STP. 5 forskellige på forsendelser i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
80
1271 O
STJERNE STP. 5 forskellige på forsendelser.
Kat.nr.:
100
1272 O
Kat.nr.:
100
1273 O
Kat.nr.:
100
1274 O
Kat.nr.:
100
1275 O
Kat.nr.:
100
1276 O
Kat.nr.:
100
1277 O
Kat.nr.:
100
1278 O
Kat.nr.:
100
1279 O
STJERNE STP. 60 forskellige bogtryksmærker.
Kat.nr.:
250
1280 A
STJERNE STP. Agger på 5 øre grøn.
Kat.nr.:
50
1281 O
STJERNE STP. Farringløse. 6 forsendelser.
Kat.nr.:
125
1282 A
STJERNE STP. Gjedved på 10 øre rød.
Kat.nr.:
50
1283 O
STJERNE STP. Thurø. 4 postkort.
Kat.nr.:
80
1284 A
STJERNE STP. Vivild på 10 øre rød.
Kat.nr.:
50
1285 A
Stjernestempel. FJALLERSLEV - udslebet stempel på brev sidestemplet NYKØBING M. 11.5.1933. Kuverten har rift foroven og misfarvning pga. alder.
Kat.nr.:
60
1286 A
STJERNESTEMPEL. BRANDELEV, Skilling 170, på lokalt brevkort uden sidestempel.
Kat.nr.:
100
1287 A
STJERNESTEMPEL. Postkort sendt fra MANDEMARK til Skodsborg. Dateret 21.7.14.
Kat.nr.:
80
1288 O
SØNDAGSBREVE. Planche med tre søndagsbreve (kort). Det ene sendt fra Den Danske Brigade i TYSKLAND.
Kat.nr.:
150
1289 A
SØNDERBORG - NORDBORG, bureaustempel på helsagskonvolut 6.10.1925. Sendt til Barsmark, Løjt Kirkeby.
Kat.nr.:
80
80